Skočiť na hlavný obsah

Sklo

Sklo je plne recyklovateľné a používané pri výrobe všetkého od riadu alebo okien pre automobilový a stavebný priemysel až po viac technické sklo, ako sú ploché obrazovky pre chytré telefóny. Dopyt po skle je na vzostupe kvôli populácií a rastu infraštruktúry. Sklo sa vyrába v peciach pri veľmi vysokých teplotách. Tento proces vyžaduje neustále zlepšovanie, ako uspokojiť ekonomické a environmentálne problémy spojené s výrobným cyklom.


Zvýšenie efektivity s kyslíkovou metódou

Sklársky priemysel je pod ťažkým tlakom finančných možnosťí a rastúceho tlaku na životné prostredie s cieľom znížiť emisie. Air Liquide poskytuje výrobcom skla riešenia s cieľom zlepšiť ich konkurencieschopnosť a ekologickú stopu. Ako dlhoročný odborníci v kyslíkovej metóde spaľovania, čo je proces spaľovania paliva s použitím čistého kyslíka miesto vzduchu ako primárne oxidačné činidlo, máme značné výskumné a vývojové zdroje a bohaté skúsenosti v sklárstve vďaka našej rozsiahlej siete odborníkov v teréne. Ovládame oxy-technológie spaľovania, napríklad pri navrhovaní patentovaných horákov. Naša technológia nám umožňujú spolupracovať so sklármi od jej vzniku až po uvedenie do prevádzky.Air Liquide uvádza na trh komplexné riešenie na mieru do všetkých podsektorov priemyslu, od riadu a plochého skla, až technické sklo, ako sú sklenené vlákno alebo solárne panely.


Riadenie vo všetkých fázach výroby

Air Liquide má komplexné riešenie na mieru do všetkých podsektorov priemyslu, od riadu a plochého skla, až technického skla, ako je sklenené vlákno alebo solárne panely. Ponúkame riešenia všetkých fáz procesu výroby skla, od spalovania až po vytváranie finálnych výrobkov.

Why choose us?

 • 01

  Bezpečnosť a spolahlivosť

  Spoľahnite sa na nás pri poskytovaní bezpečnosti, účinných a spoľahlivých postupov a pre výber správnych produktov pre svoje operácie.

 • 02

  Expertíza

  Celosvetová sieť odborníkov je k dispozícii pre vašu podporu vo vývoji riešení, aby vyhovoval vašim jedinečným postupom.

 • 03

  Adaptívne riešenia

  Vďaka veľkému množstvu testov Vám vieme poskytnúť riešenia prispôsobené vašim potrebám.